وام برای پرورش بلدرچین

وام برای پرورش بلدرچین

بلدرچین یکی از پرندگان پرورشی است که با توجه به ویژگی‌هایی مانند زمان رشد و بلوغ کوتاه باعث جذب افرادی زیادی به پرورش بلدرچین شده است. گوشت بلدرچین ارزش غذایی بالایی دارد و تخم این پرنده نیز سرشار از مواد مغذی است. بلدرچین بعد از گذشت ۴۵ روز بالغ می‌شود و به همین دلیل زمان برگشت پول برای پرورش دهندگان کوتاه است. با توجه به اینکه توسط ارگان‌های مختلفی وام برای پرورش بلدرچین اعطا می‌شود لذا این کسب و کار به یک شغل پرطرفدار و زود بازده تبدیل شده است.

وام برای پرورش بلدرچین از طریق چه ارگان‌هایی انجام می‌شود و چه شرایطی دارد؟

از سوی سازمان‌هایی مانند سپاه، جهاد کشاورزی،‌ بسیج سازندگی، کمیته امداد و اداره فنی و حرفه‌ای وام برای پرورش بلدرچین اعطا می‌شود. از بین سازمان‌های ذکر شده طی کردن مسیر اخذ وام برای سازمان جهاد کشاورزی آسان‌تر است. این سازمان‌ها مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام به متقاضیان می‌دهند که البته اخذ وام شرایطی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

قبل از اینکه اقدام به وام گرفتن نمایید باید بررسی کنید که آیا علاقه، مهارت و توانایی انجام این کار را دارید یا نه؟  شما می‌توانید کار خود را با تعداد کمی بلدرچین شروع کنید و پس از کسب مهارت‌های لازم اقدام به توسعه کسب و کار خود نمایید و وام بگیرید.

وام سپاه برای پرورش بلدرچین

سپاه به عنوان یکی از نهادهای دولتی برای پرورش بلدرچین به متقاضیان وام می‌دهد. میزان وام متناسب با حجم کاری شما خواهد بود. با مراجعه به بخش کسب و کار سپاه در شهر خود می‌توانید از قوانین موجود در استانتان و همچنین مدارک لازم برای اخذ وام مطلع شوید.

شرایط دریافت وام برای پرورش بلدرچین

برای دریافت وام برای پرورش بلدرچین شرایطی نیاز است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

۱- داشتن مهارت کافی در پرورش بلدرچین. شما باید روش‌های جلوگیری از ضرر و زیان را در این کار از طریق روش‌های علمی و تجربی آموخته باشید.

۲- داشتن مکان مناسب برای پرورش بلدرچین. این مکان باید از امکاناتی مانند آب، برق و گاز بهره بگیرد و تا حد امکان دور از منازل مسکونی باشد.

۳- گذراندن دوره‌های فنی حرفه‌ای و ارائه مدرک معتبر.

۴- داشتن مجوزهای لازم از سازمان مورد نظر. با اینکه داشتن مجوز الزامی نیست اما داشتن مجوز باعث تسهیل در امور و افزایش سرعت در طی کردن مسیر اخذ وام می‌شود. افرادی که به صورت خانگی به پرورش بلدرچین پرداخته‌اند الزامی به داشتن مجوز ندارند اما اگر به صورت صنعتی اقدام به پرورش بلدرچین نمایید داشتن مجوز الزامی است.

وام برای پرورش بلدرچین
وام برای پرورش بلدرچین

حتما بخوانید: کشتار بلدرچین چگونه انجام می‌شود؟

دریافت وام و مراحل آن

برای دریافت وام برای پرورش بلدرچین بعد از کامل کردن مدارک می‌توانید به سایت‌های ارائه تسهیلات مربوط به سازمان مورد نظرتان مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید . با بارگذاری مدارک هویتی و سند مکان پرورش بلدرچین ثبت درخواست شما انجام می‌شود. در ادامه درخواست شما توسط کارشناسان بررسی می‌شود و مکان اعلام شده از طرف شما توسط کارشناس سازمان مورد بازرسی قرار می‌گیرد. در صورت مساعد بودن شرایط و مکان شما پرونده به مرحله بعدی می‌رود و پس از طی مراحل اداری وام به شما اعطا می‌شود.

مجوز و شرایط دریافت آن

هر کسب و کاری در ابعاد صنعتی نیاز به دریافت مجوز از نهادهای قانونی دارد و پرورش بلدرچین نیز از این قاعده مستثنی نیست. سازمان مربوطه برای دریافت مجوز در این زمینه اداره دام و طیور و جهاد کشاورزی است.  شرایط جزئی برای دریافت مجوز در هر استان متفاوت است و باید به سازمان مربوطه در استان خود مراجعه کنید. اما شرایط کلی بدین صورت است.

موضوع بسیار مهم در هنگام گرفتن مجوز پرورش بلدرچین فاکتور زمین از نظر مساحت و موقعیت و نیز ظرفیت تولید و تعداد بلدرچین‌های پرورش یافته است. داشتن طرح توجیهی کامل از طرح مورد نظر که شامل نقشه ساختمان و همه موارد الزامی باشد از ضروریات است. طرح توجیهی باید توسط مهندس کشاورزی به تایید برسد. داشتن شرایط مناسب برای زمین الزامی است. یکی از این الزامات رعایت فاصله استاندارد محل پرورش بلدرچین با مناطق مسکونی است. حتی جهت وزش باد در منطقه نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

زمین از نظر مالکیت بررسی می‌شود . مالکیت معتبر و قانونی از الزامات است. حداقل مساحت لازم برای پرورش بلدرچین در ابعاد صنعتی یک هکتار است. ظرفیت تولید هم مهم است که باید توان تولیدی حداقل ۱۰۰۰۰ بلدرچین مهیا باشد. بنابراین پرورش دهندگان با ظرفیت تولید پایین موفق به گرفتن مجوز نمی‌شوند.

وام برای پرورش بلدرچین
وام برای پرورش بلدرچین

حتما بخوانید: پرورش بلدرچین در قفس یا بستر (روی زمین) ؟!

آیا پرورش بلدرچین شغل پردرآمدی است؟

گرفتن مجوز برای پرورش بلدرچین برای افراد معمولی کار سختی است. اما گرفتن وام برای پرورش بلدرچین کارسختی نسیت و به راحتی با تهیه مدارک لازم برای گرفتن وام می‌توانید کسب و کار جدیدی را شروع کنید. با توجه به این مطلب که پرورش خانگی بلدرچین و یا پرورش آن در روستا نیازی به مجوز ندارد پس برایتان مشکلی ایجاد نمی‌شود. بلدرچین بسیار سریع‌تر از سایر پرندگان بالغ می‌شود و گوشت بسیار خوشمزه و مقوی دارد و به راحتی می‌تواند جایگزین مرغ شود.

سرعت برگشت سرمایه در این کسب و کار بالا است و اگر بتوانید محصول خود را به بازار عرضه کنید و به فروش برسانید به سرعت در بین رقبایتان جا می‌افتید. تقاضا برای این محصول بالا است و بازار اشباع شده‌ای ندارد. پس برای کار گزینه مناسبی است.

غذای بلدرچین

برای پرورش بلدرچین‌های خوب باید به تغذیه این پرندگان توجه کافی نمایید. محتویات تغذیه مناسب برای این پرندگان عبارت است از پروتئین، انرژی، آب، ویتامین و مواد معدنی و مغذی که برای رشد این پرنده ضروری است. تغذیه خوب به تخم گذاری بیشتر پرنده کمک می‌کند. آب به عنوان حیاتی‌ترین بخش تغذیه باید کاملا تمیز و سالم باشد تا از مریض شدن پرندگان جلوگیری کند. بلدرچین‌های گوشتی جثه بزرگتری نسبت به بلدرچین‌های تخم گذار دارند و تغذیه متفاوتی نیز دارند.

کلام آخر:

پرورش بلدرچین می‌تواند شروع یک کسب و کار خانوادگی شود و تمام افراد خانواده می‌توانند در بخشی از کار سهیم شوند. به این شکل کسب و کارتان به سرعت رشد می‌کند و به سود خوبی می‌رسید. در شروع کار می‌توانید از تسهیلات وام برای پرورش بلدرچین که توسط نهادهای دولتی اعطا می‌شود استفاده کنید و مبلغ مورد نیاز اولیه برای شروع کار را تهیه کنید. امیدواریم از این مطلب سایت قفس بلدرچین بهترین بهره را برده باشید.

سوالات متداول

مکان مناسب برای دریافت وام پرورش بلدرچین باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

این مکان باید از امکاناتی مانند آب، برق و گاز بهره بگیرد و تا حد امکان دور از منازل مسکونی باشد.

دریافت وام برای پرورش بلدرچین و مراحل آن چگونه است؟

برای دریافت وام برای پرورش بلدرچین بعد از کامل کردن مدارک می‌توانید به سایت‌های ارائه تسهیلات مربوط به سازمان مورد نظرتان مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید . با بارگذاری مدارک هویتی و سند مکان پرورش بلدرچین ثبت درخواست شما انجام می‌شود. در ادامه درخواست شما توسط کارشناسان بررسی می‌شود و مکان اعلام شده از طرف شما توسط کارشناس سازمان مورد بازرسی قرار می‌گیرد. در صورت مساعد بودن شرایط و مکان شما پرونده به مرحله بعدی می‌رود و پس از طی مراحل اداری وام به شما اعطا می‌شود.

آیا پرورش بلدرچین شغل پردرآمدی است؟

بله

مدیر سایت
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • ناشناس ۳ شهریور ۱۴۰۱ / ۹:۳۱ ب٫ظ

    پرورش بلدرچین با گران شدن نهاده اصلا به صرفه نیست ضرر هم داره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *