پرورش مرغ

پرورش مرغ

پرورش مرغ به‌ عنوان یک پرنده پرطرف‌دار و پراستفاده در زنجیره غذایی، بسیار سود خوبی دارد. یکی از مزیت‌های مهم تکثیر مرغ مقاومت بالای آن در برابر بیماری‌ها است، این پرنده خوراک کمی دارد و از نظر اقتصادی کاملاً به ‌صرفه است. علاوه بر سراسر دنیا، در کشور ایران نیز گوشت و تخم‌مرغ جایگاه بسیار خوبی بین مردم دارد و در بیشتر غذاها از آن استفاده می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با صفر تا صد پرورش و تکثیر مرغ آشنا کنیم.

دوره پرورش مرغ تخم‌گذار

مرغ‌های تخم‌گذار بومی و صنعتی هرکدام تا یک سال تخم تولید می‌کنند و سپس عمر اقتصادی آنها به پایان می‌رسد، اما به‌طورکلی این پرنده تا 5 سال عمر می‌کند. مرغ معمولاً در 5 ماهگی تخم‌گذاری خود را شروع می‌کند و در 9 ماهگی به اوج تولید خود می‌رسند. این روند تا 12 ماهگی افت می‌کند و پرورش‌دهنده باید پرندگان خود را با گله جدید عوض کند. گله‌های قدیمی را می‌توان با قیمت ارزان به‌عنوان مرغ گوشتی به کشتارگاه‌ها فروخت.
برای خرید گله جدید، پرورش‌دهنده می‌تواند به جهاد کشاورزی منطقه خود رفته و لیست مراکز معتبر برای خرید جوجه را دریافت کند. باتوجه ‌به اینکه در پرورش مرغ سن عامل مهمی محسوب می‌شود، خرید مرغ‌های بالغ کار غلطی است و باید از جوجه و نیمچه‌هایی استفاده کرد که هنوز بالغ نشده‌اند. ازآنجا که پرورش جوجه یکروزه پردردسر است، خرید نیمچه نابالغ و جوجه یک‌روزه واکسینه شده می‌تواند گزینه بهتری باشد. هر جوجه مرغ از سه روزگی تا 90 روزگی در دوره پرورش پولت قرار دارد و به نیمچه تخم‌گذار معروف است. نیمچه تخم‌گذار پس از 100 روزگی باید به سالن‌های تولید منتقل شود.
پرورش‌دهنده هنگام خرید نیمچه باید حتماً از سن جوجه اطمینان حاصل کند، چنانچه سن نیمچه به سه ماه رسیده باشد و با بیشتر باشد، می‌تواند خسارات زیادی به خریدار وارد کند. پس حتماً برای خرید گله سالم و کم ‌سن ‌و سال از مراکز معتبر استفاده کنید و به هر فروشگاهی اطمینان نکنید.

تفاوت پرورش مرغ تخم‌گذار و گوشتی

پرورش و تکثیر مرغ با هدف تولید گوشت، تخم و پر انجام می‌شود. ویژگی‌های مرغ گوشتی با مرغ تخم‌گذار بسیار تفاوت دارد. مرغ‌های تخم‌گذار وزن سبک‌تری دارند، فعال، باهوش و سرحالترند و تولید تخم آنها بسیار زیاد و حدود 250 عدد تخم در یک دوره است. مرغ‌های تخم‌گذار بدن کشیده و گردن باریک دارند و پاهای آنها ظریف است. منقار مرغ تخم‌گذار بر خلاف انواع گوشتی قوی و کوتاه است و تاج ریش قرمزی دارد. تفاوت‌های این دو مدل مرغ به ‌قدری زیاد است که کاملاً می‌توان انواع تخم‌گذار را از انواع گوشتی تشخیص داد.

پرورش مرغ
پرورش مرغ

حتما بخوانید: آموزش پرورش مرغ تخمگذار + [ ساده و کاربردی ]

تجهیزات لازم در سالن پرورش مرغ

همان‌طور که گفته شد، پرورش مرغ بسیار کم ‌هزینه است و تکثیر مرغ با کمترین سرمایه ممکن است. بیشترین هزینه در طول تکثیر، مربوط به خرید جوجه و نیمچه‌ها، خرید دان، حمل ‌ونقل، واکسیناسیون، اجاره و یا خرید سالن و خرید تجهیزات است. یک مرغداری در سالن باید از تجهیزاتی نظیر آبخوری و دانخوری، سیستم گرمایشی و هیتر، فن و هواکش برخوردار باشد.
سالن پرورش و تکثیر مرغ باید علاوه بر مساحت کافی و ضدعفونی شدن مداوم، فاصله استانداری با مناطق مسکونی داشته باشد. به‌ازای هر 8 قطعه مرغ بالغ به فضایی حدود یک متر نیاز است. دمای سالن شما نیز باید تحت کنترل باشد و تهویه مناسبی هم برای آن در نظر گرفته شود.

استاندارهای مهم مواد بستر در طول تکثیر مرغ

  1. مواد بستری باید کاملاً تمیز و عاری از گرد و خاک و مواد شیمیایی باشد و رطوبت نداشته باشد
  2.  یک بستر استاندار باید سبک ‌وزن و ارزان باشد
  3.  مواد بستری باید قابلیت جذب رطوبت پایینی داشته باشد و از قابلیت حفظ دما برخوردار باشد
  4. یک بستر خوب با موادی پر می‌شود که بتواند محیطی نرم و گرم به وجود آورد
  5.  مواد بستر نباید سمی و قارچی باشد تا سبب بروز مشکلات تنفسی پرنده نشود
  6. مواد بستری باید به ‌اندازه کافی باشد و عمق مناسبی هم داشته باشد تا کف آشیانه جوجه‌ها را به طور کامل بپوشاند
  7. دقت داشته باشید که آب از آبخوری‌ها به بستر نشتی نکند تا از تولید آمونیاک و کپکی شدن جلوگیری شود
  8. مواد بستر باید روزانه از نظر استاندارهای گفته شده بررسی شود و در صورت نیاز تعویض گردد

نکات مهم نگهداری و پرورش مرغ

برای پرورش مرغ لازم است تا با شرایط مهم آن آشنا شد، در ادامه به نکات مهم پرورش این پرنده اشاره می‌کنیم.

پرورش مرغ
پرورش مرغ

حتما بخوانید: پرورش مرغ بومی

خوراک

تهیه آبخوری و دان خوری در جوجه‌های یک تا هفت ‌روزه اهمیت بیشتری دارد. در این دوران غذا و آب باید به ‌اندازه کافی و باکیفیت بالا در دسترس پرندگان قرار گیرد تا همه جوجه‌ها شرایط مناسبی داشته باشند. آب و غذا از فاکتورهای مهم پرورش هستند، برای رشد، تولید مثل و تخم‌گذاری، پرنده باید به‌اندازه کافی آب و غذا دریافت کند. برنامه غذایی مرغ‌ها به‌صورت یک جیره آغازین، جیره رشد اول و دوم و جیره پیش از تخم‌گذاری است. توجه داشته باشید که میزان مواد معدنی مانند کلسیم و ویتامین‌های موجود در جیره غذایی مرغ‌ها در انواع تخم‌گذار و گوشتی با یکدیگر فرق دارد. پس هنگام خرید دان برای گله خود به این موضوع توجه کنید و همیشه از دانخوری استاندارد در داخل سالن خود استفاده نمایید. برای آشنایی بیشتر به مطلب غذای مرغ های پرورشی مراجعه کنید.

نوک چینی

به ‌منظور جلوگیری از بیماری مارک و کانی بالیسم بهتر است نیمچه‌ها در سن ۷ تا ۱۰ روزگی نوک چینی شوند. این کار باید حتماً قبل از 10 روزگی انجام شود تا از کاهش وزن مرغ جلوگیری گردد.

برنامه نوردهی

در مرغ‌های تخم‌گذار، تولید تخم و زمان بلوغ به نور بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم در پرورش نیمچه‌های تخم‌گذار از برنامه نوردهی با کاهش تدریجی استفاده کنید تا نیمچه‌ها فرصت بیشتری برای خوردن غذا داشته باشند.

لانه مرغ‌ها

اگر مرغ شما تخم‌گذار بود، دورتادور سالن را با لانه‌های تخم‌گذاری بپوشانید. می‌توانید لانه پرندگان خود را از جعبه‌های پلاستیکی یا چوبی تهیه کنید و داخل آن را با پوشال بپوشانید. تعداد لانه‌ها را به ‌اندازه کافی در نظر بگیرید تا مرغ‌ها در تخم‌گذاری راحت باشند و تخم آنها آسیب نبیند.

بیماری

اگرچه مرغ پرنده مقاومی است اما گاهی لازم است در برابر بیماری‌های خطرناکی مثل نیوکاسل و آنفولانزا واکسینه شود. واکسیناسیون طیور بر اساس تشخیص دامپزشک و کارشناس اداره بهداشت صورت می‌گیرد.

جمع‌بندی

در این مقاله از سایت قفس بلدرچین با پرورش مرغ به‌صورت کامل آشنا شدید. برای تکثیر مرغ با کمترین سرمایه در قدم اول باید به امور مدیریتی و تغذیه طیور اهمیت دهید. رعایت نکات و اصول مهم نظیر تغذیه، نوردهی، و شرایط نگهداری درست می‌تواند شما را در مدت کوتاهی به سود فراوان برساند. پیشنهاد می‌کنیم اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید، حتماً قبل از انجام هر کاری اطلاعات لازم را کسب کنید و از مشاوران مجرب راهنمایی بگیرید.

سوالات متداول

تفاوت پرورش مرغ تخم‌گذار و گوشتی چیست؟

مرغ‌های تخم‌گذار وزن سبک‌تری دارند، فعال، باهوش و سرحالترند و تولید تخم آنها بسیار زیاد و حدود 250 عدد تخم در یک دوره است. مرغ‌های تخم‌گذار بدن کشیده و گردن باریک دارند و پاهای آنها ظریف است. منقار مرغ تخم‌گذار بر خلاف انواع گوشتی قوی و کوتاه است و تاج ریش قرمزی دارد. تفاوت‌های این دو مدل مرغ به ‌قدری زیاد است که کاملاً می‌توان انواع تخم‌گذار را از انواع گوشتی تشخیص داد.

تجهیزات لازم در سالن پرورش مرغ را نام ببرید؟

یک مرغداری در سالن باید از تجهیزاتی نظیر آبخوری و دانخوری، سیستم گرمایشی و هیتر، فن و هواکش برخوردار باشد. سالن پرورش و تکثیر مرغ باید علاوه بر مساحت کافی و ضدعفونی شدن مداوم، فاصله استانداری با مناطق مسکونی داشته باشد. به‌ازای هر 8 قطعه مرغ بالغ به فضایی حدود یک متر نیاز است. دمای سالن شما نیز باید تحت کنترل باشد و تهویه مناسبی هم برای آن در نظر گرفته شود.

مرغ چند سال عمر می کند؟

5 سال

نویسنده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.