آموزش ساخت قفس مرغ + تمامی جزییاتی که باید بدانید

Chicken cage training

در این مقاله از سایت قفس بلدرچین به بررسی و آموزش ساخت قفس مرغ می‌پردازیم و همچنین نکات مربوط به آن را نیز به تفکیک با هم مرور می‌کنیم. با توجه به حساسیت‌هایی که عملیات پرورش مرغ دارد، رعایت نکات مربوط به آن می‌تواند کیفیت بهتری برای شما به دنبال داشته باشد و همچنین استفاده از این نکات می‌تواند با استفاده از ترفندهایی که در ادامه مرور می‌کنیم، با هزینه‌های کمتر، بازدهی بیشتری برای کسب‌وکار خود رقم بزنید. برای آموزش ساخت قفس مرغ در این مطلب از سایت قفس بلدرچین با ما همراه باشید. مطالعه این مطلب به 5 دقیقه زمان نیاز دارد.

آموزش ساخت قفس مرغ
آموزش ساخت قفس مرغ

بیشتر بخوانید: راهکارهای افزایش راندمان تخمگذاری مرغ

چرا باید برای پرورش مرغ از قفس استفاده نماییم؟

قبل از پرداختن به مراحل آموزش ساخت قفس مرغ، ابتدا باید اهمیت استفاده از این قفس‌ها را با هم مرور کنیم. مرغداری‌های سنتی معمولاً با مشکلات زیادی روبرو هستند. تمیز کردن فضای قرارگیری مرغ‌ها بسیار سخت است و از این گذشته معمولاً در این مراکز در مصرف دان و غذا نیز ریخت‌وپاش زیادی صورت می‌پذیرد. در نتیجه بیماری‌های زیادی نیز مرغ‌ها را تهدید نموده و تلفات آنها بیش از پیش می‌شود. برای رفع این مشکلات استفاده از قفس‌های صنعتی می‌تواند بهترین گزینه برای کاربران این کسب‌وکارها باشد. اگر یک‌بار این فرایند را تجربه نمایید، متوجه راحتی کار خود خواهید شد.

تاثیر استفاده از قفس‌های صنعتی در بهره‌وری بالاتر پرورش مرغ

اگر از افراد کارشناس و با تجربه در این زمینه بپرسید، آنها بیشتر می‌توانند تأثیر استفاده از قفس‌های صنعتی روی بهره‌وری بالاتر در پرورش مرغ را بازگو نمایند. قفس‌های صنعتی در اولین تاثیر خود فرایند کاری شما را بسیار ساده‌تر خواهند کرد. اگر تاکنون برای مرغداری خود نیاز به 10 کارگر داشتید، با استفاده از این قفس‌ها می‌توانید با 2 تا 3 نفر همه مراحل را انجام دهید. از این گذشته همه چیز روند مشخصی دارد. هیچ مرغی بدون دان و غذا باقی نمی‌ماند و رعایت نکات بهداشتی نیز به راحتی قابل دسترس خواهد بود. این میزان تأثیرگذاری می‌تواند کسب‌وکار شما را متحول کرده و کیفیت نهایی کار شما را بهبود بخشد. دقیقاً از این رو است که آموزش ساخت قفس مرغ اهمیت زیادی در بین کاربران داشته است.

قفس مرغ
قفس مرغ

بیشتر بخوانید: آموزش جوجه کشی مرغ با دستگاه

مزیت‌های استفاده از قفس صنعتی در پرورش مرغ

از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از قفس برای پرورش مرغ می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • افزایش بهره‌وری
 • راحتی کار
 • صرفه‌جویی در مصرف دان و غذا
 • کاهش تلفات مرغ‌ها در طول دوره پرورش
 • امکان کنترل دقیق‌تر مرغ‌ها
 • امکان رعایت راحت‌تر نکات بهداشتی
 • امکان استفاده از قفس‌ها برای پرورش مرغ‌ها در تعداد متغیر

صرفه‌جویی در هزینه‌ها با استفاده از قفس‌های صنعتی

در این میان خیلی‌ها هم به جای تهیه قفس‌های صنعتی به دنبال آموزش ساخت قفس مرغ در خانه بوده و ترجیح می‌دهند این روند را در خانه و با استفاده از تجهیزات معمولی انجام دهند. هر چند استفاده از قفس‌های دست‌ساز باز بهتر از بدون قفس بودن مرغ‌ها دارد اما ذکر این نکته ضروری است که با استفاده از قفس‌های صنعتی می‌توانید صرفه‌جویی بالایی در هزینه‌های خود داشته باشید. دقت داشته باشید که:

با یک‌بار خرید این قفس‌ها می‌توانید برای مدت طولانی از آنها استفاده نمایید.

در درجه دوم به مزیت‌های اشاره شده برای استفاده از قفس‌های صنعتی دسترسی خواهید داشت.

تلفات کمتر خود بهترین گزینه برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها است.

صرفه‌جویی در مصرف دان و غذا نیز می‌تواند باعث کمتر شدن هزینه‌های جاری شما شود.

مراحل آموزش ساخت قفس مرغ

در این بند به بررسی نکات اصلی برای ساخت قفس مرغ می‌پردازیم.  برای این کار مطابق با مراحل زیر اقدام نمایید:

 • ابتدا باید پایه‌های نگهدارنده قفس را به زمین بکوبید. برای این کار هم می‌توانید از پایه‌های فلزی و هم از پایه‌های چوبی یا حتی سیمانی استفاده کنید. برای محکم کردن پایه‌ها نیز کمی زمین را کنده و روی آنها را سیمان بریزید.
 • در قدم بعدی باید تیرهای چوبی بالایی که سقف را قرار دهید.
 • توری‌های فلزی اطراف را در جای خود محکم نمایید. توری‌ها را باید از سطح زمین به بالا بکشانید.
 • فضای درب، فضای تخم‌گذاری و محل آبخوری و دان خوری را نیز باید در قفس مشخص کنید. همچنین برای اینکه درب به راحتی باز و بسته شود می‌توانید آن را با فنر به بدنه متصل نمایید.
آموزش ساخت قفس مرغ
آموزش ساخت قفس مرغ

شما برای ما از آموزش ساخت قفس مرغ بنویسید

در این مطلب از سایت قفس بلدرچین به بررسی نکات مهم برای پرورش مرغ در قفس پرداختیم و در انتها نیز آموزش ساخت قفس مرغ را نیز مرور کردیم. استفاده از این نکات می‌تواند بهره‌وری پروژه شما را افزایش دهد. این افزایش بهره‌وری در نهایت منجر به کسب درآمد بالاتر برای شما شود. البته استفاده از قفس‌های سنتی و ساخت آنها در منزل با توجه به کیفیت کار و سختی‌های آن، ممکن است این مزیت‌ها را به صورت کامل برای شما به دنبال نداشته باشد. چنانچه در این زمینه تجربیات مفیدی دارید آن را از طریق قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما در این زمینه می تواند هزینه های کسب و کار مخاطبین سایت قفس بلدرچین را به طور چشمگیری کاهش دهد.

مژگان امیری
دیدگاه کاربران ۲ دیدگاه
 • ما هتاب گودرزی ۳ تیر ۱۴۰۰ / ۹:۱۵ ق٫ظ

  من پرورش مرغ را دوست دارم بعد ساخت قفس چجوری اقدام کنم به ساخت قفس این هم شمارم ۰۹۱۷۳۴۴۶۴۵۲ خانم گودرزی

  • مدیر سایت ۳ تیر ۱۴۰۰ / ۹:۴۱ ق٫ظ

   سلام ،برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان مشاور ما در تماس باشید
   ۰۵۱۴۴۳۳۵۰۰۹
   ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
   ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
   با احترام.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.