غذای مرغ تخمگذار چیست؟!

غذای مرغ تخمگذار

در غذای مرغ تخمگذار یا مرغ گوشتی باید از رژیم غذایی خاصی استفاده کرد که مناسب آنها باشد.

چه غذایی برای مرغ تخمگذار مناسب است؟ غذایی که مرغ ها برای تولید منظم تخم مرغ و تولید تخم هایی که دارای پوسته های محکم هستند، به آن احتیاج دارند.

در تغذیه مرغ تخمگذار چه عواملی دخالت دارند؟

مرغ تخمگذار در خوراک خود به 2.5 تا 3.5 درصد کلسیم احتیاج دارد که این بالاتر از سایر مرغ ها است. کلسیم به تأمین مواد مغذی مناسب برای حمایت از تخم های سالم کمک می کند. کلسیم را به طور جداگانه به خوراک مرغ ها اضافه نمایید تا بتوانند آن را با سرعت بیشتری مصرف کنند.

پوسته صدف و پوسته تخم مرغ از کلسیم خوبی برخوردار هستند و پودر آن ها را میتوانید به جیره غذایی مرغ ها اضافه نمایید به شرطی که پوسته تخم مرغ را پس از تمیز کردن پودر و اضافه نمایید.

وجود مقدار مناسب پروتئین در تغذیه مرغ تخمگذار ضروری است. مرغ های تخمگذار در مقایسه با مرغ های گوشتی به پروتئین زیادی نیاز ندارند. مقدار پروتئین لازم در رژیم غذایی مرغ های تخمگذار 16٪ یا کمتر و در مرغ های گوشتی 20 الی 24 درصد می باشد. در نتیجه نسبت به نوع دانی که خریداری می کنید با توجه به پرورش مرغ گوشتی یا تخمگذار، هوشیار باشید.

غذای مرغ تخمگذار
غذای مرغ تخمگذار

حتما بخوانید : راهکارهای عملی افزایش تخمگذاری مرغ ها !

غذای مرغ تخمگذار خانگی چیست؟

برای پرورش مرغ در منزل میتوانید از مواد غذایی مختلف استفاده نمایید. معمولا پسماند غذاها تغذیه مناسبی براd مرغ ها میباشد. البته توجه داشته باشید که برخی از غذاها به جای کمک، به تولید تخم مرغ آسیب می رسانند. به عنوان مثال، در تغذیه مرغ تخمگذار از آووکادو، شکلات، مرکبات و ساقه های گوجه فرنگی خودداری کنید. این مواد غذایی باعث مسمومیت در مرغ ها می شوند.

در مقابل مواد غذایی مانند سیب زمینی، حبوبات و حتی نان بسیار مناسب است. یه یاد داشته باشید نوع غذای مصرفی روی طعم تخم مرغ تاثیر خواهد داشت برای مثال استفاده مداوم از سیر یا پیاز در تغذیه مرغ تخمگذار، روی طعم تخم مرغ تاثیرگذار خواهد بود.

بعضی اوقات کرم های خاکی هم وعده های غذایی مفیدی در تغذیه مرغ تخمگذار هستند. کرم های کوچک، پروتئین و مواد مغذی زیادی را در اختیار مرغ ها قرار می دهند. اما استفاده زیاد از کرم های خوارکی در تغذیه مرغ ها ممکن است با بالا بردن سطح پروتئین بدن آن ها همراه باشد.

اگر مرغ های شما در محیط باغچه قرار می گیرند، استفاده از کرم های غذایی ضروری نیستند، زیرا آنها می توانند کرم ها و حشرات دیگر را پیدا کنند. حتی می توانید خودتان کرم ها را به جای خرید از فروشگاه کشاورزی، در محیط باغچه تولید نمایید.

غذای مرغ های خانگی
غذای مرغ های خانگی

حتما بخوانید : کدام نژاد از مرغ ها برای تخمگذاری مناسب تر است؟!

مدیر سایت
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • مهدی رئوفی ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ / ۹:۴۳ ق٫ظ

    مرغ محلی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.