نکات کلی در پرورش بلدرچین

پرورش بلدرچین به مانند دیگر پرندگان نیاز به مشاوره های خاصی دارد که در این مطلب نکات کلیدی پرورش بلدرچین را صورت خلاصه توضیح می دهیم. برای آشنایی بیشتر با نکات کلی در پرورش بلدرچین در این مطلب با سایت قفس بلدرچین همراه باشید.

نکات کلی در پرورش بلدرچین

شروع پرورش بلدرچین در ایران مربوط به ۱6 سال قبل می باشد که پرورش دهندگان در برخی از نقاط مانند یزد، تهران و مازندران بصورت سنتی و تیراژ کم شروع به فعالیت کردند.

با اطلاع از خاصیت بالای مصرف آن برای انسان و کم هزینه بودن پرورش بلدرچین به تدریج با تبلیغات جامع و کامل توسط برخی از مراکز علمی و دانشگاهی، بلدرچین در سبد کالای مصرفی خانوار قرار گرفته است.

جوجه کشی و پرورش بلدرچین

جوجه کشی یکی از نکات کلی در پرورش بلدرچین است که باید به صورت ویژه به آن نگاه کنید. امروزه با علم بر این که بلدرچین بدون هیچ دارو و واکسنی (پرنده ارگانیک) رشد پیدا می کند، طرفداران زیادی برای مصرف پیدا کرده است. علاقمندان به پرورش بلدرچین با کمک برخی از شرکت های پشتیبان، اطلاعات کافی در مورد جوجه کشی و پرورش را کسب می نمایند و این پرنده ی ریز جثه که سرشار از پروتئین خالص می باشد را پرورش می دهند و روانه بازار مصرف می نمایند.

نکات کلی در پرورش بلدرچین
نکات کلی در پرورش بلدرچین

بیشتر بخوانید: شگفت انگیزترین ترفندها برای افزایش سود پرورش مرغ

سعی کنید گله مولد پرورش بلدرچین را در قفس های استاندارد و درجه یک نگهداری کنید تا تخم های تولید شده کمتر در معرض آلودگی قرار گیرند و آمار تخم های سالم و تمیز بیشتر شود و گله کمتر دچار بیماری شود.
تخم های جمع آوری شده برای دستگاه جوجه کشی را بیشتر از ۷ روز نگهداری نکنید. دمای محیط نگهداری تخم نطفه دار زیر ۲۰ درجه سانتی گراد باشد و کمتر از ۱۶ درجه سانتی گراد نباشد. ( برای نگهداری کوتاه تا ۷ روز ) حداقل هفته ای یک بار به گله مولد مولتی ویتامین داده شود تا آمار هچ بیشتر و جوجه های تولید شده سالم تر باشند.

دمای مناسب

دمای مناسب یکی دیگر از نکات کلی در پرورش بلدرچین است که باید آن را جدی بگیرید. دمای مناسب در دوران ستر ۳۷.۷ درجه سانتی گراد می باشد. و در دوران هچر ۶۵ – ۷۰ درصد می باشد. دمای محیط دستگاه جوجه کشی بین ۲۲ – ۳۰ درجه سانتی گراد باشد.

دمای سالن نگهداری گله های مولد از ۲۸ بالاتر نرود و زیر ۱۸ درجه هم نیاید. بهترین دمای سالن پرورش بلدرچین 22 – 26 درجه سانتی گراد می باشد. محیط نگهداری گله همیشه آرام و تهویه به خوبی انجام شود و هیچگونه استرسی به گله وارد نشود ، استرس بالا دچار کاهش تولید تخم و هم بی نطفه بودن تخم ها می باشد.

فضای نگهداری جوجه یک روزه

جوجه های یک روزه را در بستر با کفپوش مقوای آج دار نگهداری کنید. بهترین مدت نگهداری گله تخمگذار ۴ تا ۸ ماه می باشد.

شما برای ما از نکات پرورش بلدرچین بنویسید

اگر تجربه و یا نکته خاصی را در این مطلب کم دیدید، می توانید در قسمت نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید. نکات کلی در پرورش بلدرچین که از سوی شما ارائه می شود می تواند برای ما و سایر متقاضیان مفید باشد.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.